X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Drapieżnik

Fauve · reż. Jeremy Comte
Kanada 2018, 16’

22.10, 20:15 · Kino Centrum

Dwóch chłopców bawi się samotnie w okolicach kopalni odkrywkowej na odludziu. Ich współpraca zmienia się w konfrontację w momencie, gdy nawzajem chcą przejąć nad sobą władzę. Kiedy jednego z chłopców nagle wciągają ruchome piaski, dyskusja się ucina. Tocząca się między nimi gra eskaluje i okaże się nie tak niewinna, jak im się początkowo wydawało.

Reżyser:Jeremy Comte
Scenariusz:Jeremy Comte
Muzyka:Brian D’Oliveira
Zdjęcia:Olivier Gossot
Montaż:Jeremy Comte
Obsada:Félix Grenier, Alexandre Perreault, Louise Bombardier
Producenci:Evren Boisjoli, Maria Gracia Turgeon
Produkcja:Achromatic Media Inc.
Dystrybucja:H264 Distribution
Nagrody:Oscar / Academy Award – nominacja: Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski / nomination: Best Live Action Short Film (2019); FF w Sundance / Sundance FF – Specjalna Nagroda Jury / Special Jury Prize (2018); MFF w Toronto / TIFF – Nagroda Short Cuts: Wyróżnienie / Short Cuts Award: Honorable Mention (2018)

Jeremy Comte w wieku osiemnastu lat wyreżyserował swój pierwszy krótkometrażowy film dokumentalny, Feel The Hill, z którym odbył światową trasę w ramach festiwalu Banff Mountain. Ukończył produkcję filmową na Concordia University. Wychowywał się na wsi, a podróże po całym świecie pogłębiły jego związek z naturą oraz ciekawość ludzi.

Program 2019

Google Translate