X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Years, The

Gli Anni · reż. Sara Fgaier
Włochy, Francja 2018, 20’

21.10, 17:00 · Kino Centrum

Kobieta oddaje głos tekstowi Annie Ernaux pt. The Years kilku zebranym fragmentom na brzegach pogrążonej w bezczasie Sardynii. Ani słowa, ani obrazy wzięte z rodzinnych archiwów filmowych, nie uzupełnią narracji jej opowieści: miejsc z jej przeszłości. Góry na wybrzeżu, morski pejzaż, ogrody, tarasy, pokoje w mieszkaniu wyłaniają się jak refleksy pamięci pokawałkowanej, nieustannie zmiennej, odkrywanej przez nowe światło.

Reżyser:Sara Fgaier
Scenariusz:Mathilde Warisse
Zdjęcia:Sara Fgaier
Montaż:Sara Fgaier, Davide Minotti
Producent:Films Grand Huit
Dystrybucja:Films Grand Huit
Nagrody:Europejskie Nagrody Filmowe / European Film Awards – Najlepszy Europejski Film Krótkometrażowy / Best European Short Film (2018); FF w Wenecji / Venice FF – nominacja / nomination: Venice Horizons Award (2018)

Sara Fgaier ukończyła historię filmu i krytykę na Uniwersytecie w Bolonii. Była pierwszą Włoszką, która otrzymała Rolex Arts Prize for Film (2012). Przez rok pracowała w Nowym Jorku pod opieką mentorską Waltera Murcha.

Program 2019

Google Translate