X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Patision Avenue

Leoforos Patision · reż. Thanasis Neofotistos
Grecja 2018, 13’ · polska premiera

22.10, 20:15 · Kino Centrum

Mama Yanniego jest w drodze na casting do roli Szekspirowskiej Violi, kiedy odkrywa, że jej młodszy syn został w domu sam. W czasie, gdy przemierza Patision Avenue — najbardziej kontrowersyjny obszar w centrum Aten — odbywa szereg rozmów telefonicznych i walczy, by złapać równowagę między najważniejszymi rolami w swoim życiu.

Reżyser:Thanasis Neofotistos
Scenariusz:Yorgos Angelopoulos, Thanasis Neofotistos, Pavlos Sifakis
Zdjęcia:Yannis Fotou
Montaż:Panos Aggelopoulos
Obsada:Marina Symeou, Konstantina Koutsonasiou
Producent:Ioanna Bolomyti
Produkcja:AN ARGONAUTS S.A.
Dystrybucja:Radiator IP Sales
Nagrody:MFFK w Clermont-Ferrand / Clermont-Ferrand ISFF – Specjalna Nagroda Jury, Nagroda Canal+ / Special Jury Award, Canal+ Award (2019); FF w Wenecji / Venice FF – nominacja / nomination: Venice Horizons Award (2018)

Thanasis Neofotistos jest reżyserem, pisarzem i architektem działającym w Atenach. W 2016 był uczestnikiem Biennale Talents. Światowa premiera jego filmu Patision Avenue odbyła się na MFF w Wenecji w 2018 w ramach sekcji Horyzonty. Neofotistos przygotowuje obecnie swój debiut pełnometrażowy.

Program 2019

Google Translate