X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Obraz pożądania

The Burnt Orange Heresy · reż. Giuseppe Capotondi
Wielka Brytania, Włochy 2019, 98’ · polska premiera

25.10, 20:15 · CKK Jordanki

Adaptacja docenionej przez krytykę powieści Charlesa Willeforda Herezja oranżu palonego skupia się na losach ekscentrycznego milionera Cassidy’ego (Mick Jagger), który niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się.

Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie, nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

Reżyser:Giuseppe Capotondi
Scenariusz:Scott B. Smith
Muzyka:Craig Armstrong
Zdjęcia:David Ungaro
Montaż:Guido Notari
Obsada:Elizabeth Debicki, Donald Sutherland, Claes Bang, Mick Jagger, Rosalind Halstead
Producenci:William Horberg, David Lancaster, David Zander
Produkcja:Indiana Production Company, MJZ, Rumble Films
Dystrybucja:Best Film
Nagrody:FF w Wenecji / Venice FF – Nagroda Fundacji Mimmo Rotella / Fondazione Mimmo Rotella Award (2019)

Program 2019

Google Translate