X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Diapason

Diapason · reż. Hamed Tehrani
Iran 2019, 93’ · europejska premiera

23.10, 20:35 · Cinema City — sala 6

Rana Salehi to kobieta w średnim wieku, piastująca wysokie stanowisko w jednym z renomowanych banków. Mąż opuścił ją, gdy była w ciąży i od tego czasu samotnie wychowuje córkę, Hodę, która jest dla niej całym światem. Zbliżają się urodziny dziewczyny, które planuje uczcić podczas wspólnego wypadu z przyjaciółmi do parku rozrywki. Nadopiekuńcza matka niechętnie się na to zgadza. Gdy na skutek tragicznego wypadku Hoda ginie, życie Rany obraca się w gruzy. Jednak równie bolesne, co strata ukochanego dziecka, okazują się hipokryzja i absurdalność irańskich praw i zwyczajów, z jakimi musi zmierzyć się Rana w tym dramatycznym momencie.

Reżyser:Hamed Tehrani
Scenariusz:Hossein Tehrani
Muzyka:Barzin Yousefian
Zdjęcia:Mehdi Ilbeygi
Montaż:Sara Ahani
Obsada:Zhaleh Sameti, Behnosh Bakhtiyari, Alireza Ostadi, Ma’aspumeh Rahmani, Babak Noori, Mehdi Hosseininia
Producent:Alireza Shojanoori
Dystrybucja:7th ART Independent Film
Nagrody:MFF w Busan / Busan IFF – światowa premiera / World Premiere (2019)

Hamed Tehrani urodził się w 1988 roku. Z wykształcenia jest reżyserem. Nakręcił trzy filmy krótkometrażowe: Covenant (2015), The World, Northern Hemisphere (2016), and The Final (2017). Diapason to jego debiut fabularny.

Filmografia:

  • 2019 – Diapason
  • 2017 – The Final (short)
  • 2016 – The World, Northern Hemisphere (short)
  • 2015 – Covenant (short)

Program 2019

Google Translate