X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Good Posture

Good Posture · reż. Dolly Wells
Wielka Brytania, USA 2019, 92’ · polska premiera

21.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Rozgrywający się w scenerii Brooklynu film Good Posture to historia Lilian (Grace Van Patten) — leniwej, ale pięknej i czarującej młodej kobiety, która po zerwaniu z chłopakiem trafia pod opiekę przyjaciółki rodziny, a zarazem słynnej pisarki, Julii Price (Emily Mortimer). By zaimponować byłemu i innym cynikom, Lilian decyduje się nakręcić film dokumentalny o Julii, co mimo braku autoryzacji, daje zaskakująco zabawe rezultaty.

Reżyser:Dolly Wells
Scenariusz:Dolly Wells
Zdjęcia:Ryan Eddleston
Montaż:Adelina Bichis
Obsada:Emily Mortimer, Mary Holland, Nat Wolff, Grace Van Patten, Ebon Moss-Bachrach
Producenci:Jamie Adams, Maggie Monteith
Produkcja:Dignity Film Finance, Talland Films
Dystrybucja:AMP International
Nagrody:FF w Tribece / Tribeca FF – światowa premiera / World Premiere (2019)

Dolly Wells urodziła się w 1971 roku w Merton. Jest brytyjską pisarką i aktorką, która wystąpiła w Doll & Em, serialu współtworzonym z Emily Mortimer dla HBO. Dolly pojawiła się ostatnio na ekranie w filmie Czy mi kiedyś wybaczysz?, gdzie partnerowała Melissie McCarthy. Po przeprowadzce z Londynu do Nowego Jorku była odtwórczynią głównej roli w Małżeństwie na czas określony Lake Bell oraz grała najlepszą przyjaciółkę Reese Witherspoon w filmie Wszyscy moi mężczyźni. Wystąpiła także w 45 latach Andrew Haigh’a oraz Bridget Jones 3. Good Posture to jej reżyserski debiut.

Filmografia:

  • 2019 – Good Posture

Program 2019

Google Translate