X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Retrospekt

Retrospekt · reż. Esther Rots
Holandia, Belgia 2018, 101’ · polska premiera

20.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Mette (Circé Lethem) przechodzi właśnie końcową fazę rehabilitacji. Pewnego dnia odwiedza ją Miller (Lien Wildemeersch) i próbuje nakłonić, by zeznawała przeciwko swojemu byłemu chłopakowi, Frankowi. Wydaje się, że to właśnie przez niego Mette trafiła na wózek inwalidzki. Jednak kobieta nie może sobie nic przypomnieć. Dopiero, gdy zostaje sama, pod wpływem leków i narastającego lęku, ma czas, by przywołać wspomnienia…

W toku coraz bardziej przypominającej układankę narracji, przenikamy do świadomości Mette i poznajemy wydarzenia, jakie odkrywa przed nami jej pełna pęknięć pamięć…

Reżyser:Esther Rots
Scenariusz:Esther Rots
Muzyka:Dan Geesin
Zdjęcia:Lennert Hillege
Montaż:Esther Rots
Obsada:Circé Lethem, Martijn van der Veen, Lien Wildemeersch, Teun Luijkx
Producenci:Hugo Rots, Esther Rots, Chantal van der Horst, Gijs van de Westelaken
Produkcja:Column Film, A Rots Filmwerk
Dystrybucja:Gusto Entertainment
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – sekcja Współczesne Kino Światowe / Contemporary World Cinema section (2018); MFF w Seattle / Seattle IFF – nominacja w konkursie Nowi Reżyserzy / nomination: New Directors Competition (2019)

Esther Rots (1972, Holandia) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Arnhem. Studiowała także na Netherlands Film and Television Academy w Amsterdamie. Jej dwa filmy krótkometrażowe — Play with Me (2002) i I Sprout (2003) — były pokazywane w ramach oficjalnej selekcji na FF w Cannes. Doskonale przyjęty debiut fabularny Rots — Can Go Through Skin, pokazano premierowo na Berlinale w 2009 roku w sekcji Forum.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Retrospekt
  • 2009 – Can Go Through Skin
  • 2003 – I Sprout (short)
  • 2002 – Play with Me (short)

Program 2019

Google Translate