X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rialto

Rialto · reż. Peter Mackie Burns
Irlandia, Wielka Brytania 2019, 90’ · polska premiera

22.10, 20:00 · Cinema City — sala 6

Czterdziestosześcioletni dublińczyk Colm (Tom Vaughan-Lawlor) wiedzie wygodne życie: ma pracę na kierowniczym stanowisku w miejskich dokach, dwójkę zdrowych, nastoletnich dzieci oraz sympatyczną, lojalną żonę Claire (Monica Dolan). Po śmierci ojca, który był toksyczną osobowością, życie emocjonalne Colma obraca się w gruzy. Kolejnym ciosem jest dla niego zwolnienie z pracy. Dużo pije i nie może zdobyć się na szczerość wobec żony. Pociąga go Jay (Tom Glynn-Carney), dziewiętnastolatek uprawiający prostytucję. Ich schadzki i krucha przyjaźń stają się dla Colma jedynym pocieszeniem w presji, którą odczuwa. Ale jego lekkomyślność zagraża rodzinnemu życiu…

Reżyser:Peter Mackie Burns
Scenariusz:Mark O’Halloran
Muzyka:Valentin Hadjadj
Zdjęcia:Adam Scarth
Montaż:Tim Fulford
Obsada:Tom Vaughan-Lawlor, Tom Glynn-Carney, Monica Dolan, Sophie Jo Wasson, Scott Graham
Producenci:Valentina Brazzini, Tristan Goligher, Alan Maher, John Wallace
Produkcja:The Bureau, Cowtown Pictures
Dystrybucja:The Bureau Sales
Nagrody:FF w Wenecji / Venice FF – oficjalna selekcja: Horyzonty / official selection: Horizons (2019)

Peter Mackie Burns urodził się w Glasgow w Szkocji. Studiował na Royal Scottish Academy of Music and Drama, a dyplom magisterski otrzymał na Goldsmiths’ College w Londynie. Później studiował jeszcze scenopisarstwo w Binger Film Lab w Amsterdamie., Zanim jego film krótkometrażowy Milk zdobył Złotego Niedźwiedzia na Berlinale w 2005 roku pracował w teatrze jako reżyser. Debiutancki pełny metraż Burnsa, Daphne, miał swoją premierę w 2017 roku na IFF w Rotterdamie. Rialto to jego drugi film, zrealizowany we współpracy z The Bureau. Jego światowa premiera odbyła się na tegorocznym FF w Wenecji.

Wybrana Filmografia:

  • 2019 – Rialto
  • 2017 – Daphne
  • 2014 – Happy Birthday to Me (short)
  • 2005 – Milk (short)

Program 2019

Google Translate