X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Deerskin

Le daim · reż. Quentin Dupieux
Francja 2019, 77’ · pokaz przedpremierowy

19.10, 19:00 · Kino Centrum

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W sieć swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

Reżyser:Quentin Dupieux
Scenariusz:Quentin Dupieux
Muzyka:Janko Nilovic
Zdjęcia:Quentin Dupieux
Montaż:Quentin Dupieux
Obsada:Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Laurent Nicolas, Pierre Gommé
Producenci:Thomas Verhaeghe, Mathieu Verhaeghe
Produkcja:Arte France Cinéma, Garidi Films, Atelier de Production, Nexus Factory, Umedia
Dystrybucja:Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – premiera światowa / World Premiere (2019); FF w Cannes / Cannes FF – oficjalna selekcja: Directors\\\' Fortnight / official selection: Directors\\\' Fortnight (2019)

Program 2019

Google Translate