X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Poskromienie złośnicy

The Taming of the Shrew · reż. Franco Zeffirelli
Włochy, USA 1967, 122’

25.10, 13:00 · Kino Centrum

Lucentio — syn zamożnego pizańskiego kupca — przybywa na studia do Padwy. Na festynie zakochuje się w pięknej Biance, która ma wielu adoratorów. Ojciec pozwoli jej na ślub, ale pod jednym warunkiem ― najpierw musi wydać za mąż starszą córkę, znaną sekutnicę Katarzynę. Lucentio, podając się za nauczyciela literatury, podstępem zdobywa dostęp do Bianki, jednak na podobny pomysł wpada również jego rywal Hortensjo. Znajduje on awanturnika Petruchia, który w zamian za pokaźny posag gotów jest poślubić Katarzynę…

Reżyser:Franco Zeffirelli
Scenariusz:Paul Dehn, Suso Cecchi d’Amico, Franco Zeffirelli
Muzyka:Nino Rota
Zdjęcia:Oswald Morris, Luciano Trasatti
Montaż:Peter Taylor
Obsada:Richard Burton, Elizabeth Taylor, Michael York, Victor Spinetti, Natasha Pyne, Cyril Cusack
Produkcja:Columbia Pictures, Royal Films International, F.A.I.
Nagrody:Oscary / Academy Awards – nominacja: Najlepsza Scenografia, Najlepsze Kostiumy / Nomination: Best Production Design, Best Costumes (1968); Złote Globy / Golden Globes – nominacja: Najlepsza Komedia lub Musical, Najlepszy Aktor w Komedii lub Musicalu / Best Comedy or Musical, Best Actor in a Comedy or Musical (1968)

Program 2019

Google Translate