X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miasto, Masa, Maszyna

Koncert zamknięcia Festiwalu

26.10, 19:00 · CKK Jordanki

U Jamesa Camerona urzeczywistniają się marzenia Tadeusza Peipera o robocie — maszynie o nadludzkich siłach i wybitnej inteligencji, która opiera się upływowi czasu, czerpie siłę z energii, pozostaje niezależna wobec głodu, pragnienia i snu, co stawia ją nad człowiekiem, którego powoli zdominowuje. Zderzenie pragnień Peipera z ich rewersem u Camerona wybrzmi donośnie na wieńczącym festiwal koncercie Miasto, Masa, Maszyna. Podstawą muzyczno-filmowego projektu stała się spójna mieszanka głosu z offu, tekstów piosenek i wizualizacji. Wybór utworów dokonany przez kierownika artystycznego całego przedsięwzięcia, Bartka Staszkiewicza, gwarantuje najwyższą dawkę wrażeń. Usłyszymy Enjoy the Silence Depeche Mode, State of the Nation Industry, Self Control Raf, Sounds Like a Melody Alphaville i inne znane i lubiane kompozycje w zupełnie nowych, industrialnych, aranżacjach. Dzięki syntezatorom i niecodziennym odczytaniom nasz koncert połączy roboty i ludzi!

Muzykom będą towarzyszyć wizualizacje Macieja Wróblewskiego, głosy Kayah, Pauliny Przybysz, Agi Czyż i Tomasza Pacaka oraz elektroniczne dźwięki zespołu złożonego z czterech klawiszowców i perkusisty. Wspólnie przeniosą nas w futurystyczną rzeczywistość, którą zapowiadali Peiper i Cameron.

Koncert zwieńczy galę zamknięcia 26 października o godz. 19.00. Wyłącznym partnerem pasma Energia Muzyki Filmowej jest Apator S.A.

Program 2019

Google Translate