X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niepokorne

Zainaugurowane w 2018 roku pasmo Niepokorni znalazło swoją kontynuację również podczas 17. edycji MFF TOFIFEST!

Idąc tropem myśli przewodniej festiwalu, którego główną ideą jest właśnie niepokorność i koncentrowanie uwagi na palących problemach społecznych, tym razem składamy hołd kobietom-bohaterkom z różnych stron świata, zwykłym i niezwykłym jednocześnie, odważnym i upartym.

W ramach pasma Niepokorne będziemy mogli poznać ich losy, walkę, odwagę, siłę i niezłomność. Znajdzie się tu m.in. dokument o charyzmatycznej szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej Janinie Ochojskiej czy film o pierwszej kobiecej załodze jachtu, która zdecydowała się wystartować w prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Pokażemy dokument o Yanie Zinkevych — twórczyni lokalnego oddziału pomocy medycznej na Ukrainie, a także film o ocalałej z ludobójstwa Nadii Murad, która dzielnie opowiada światu własną historię, stając się głosem swojej społeczności.

Chcemy, by te i inne historie były nie tylko świadectwem niezłomności ich bohaterek, ale także inspiracją dla wszystkich kobiet.

Program 2019

Google Translate