X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Forward

W tym roku w paśmie Forward zaprezentowane zostaną wyjątkowe i odkrywcze produkcje trójki twórców pochodzących z różnych części Europy oraz reżyserki z Bliskiego Wschodu. Wśród filmów tych jest pełen niedopowiedzeń Biały, biały dzień ― najnowsze dzieło obiecującego, islandzkiego reżysera Hlynura Pálmasona, autora wielokrotnie nagradzanych Zimowych braci. Premierowo pokażemy też Paper Flags ― pełnometrażowy obraz bardzo młodego Francuza Nathana Ambrosioniego. Stanowi on wiwisekcję ambiwalentnego związku, łączącego dwójkę rodzeństwa, a zarazem jest namysłem nad znaczeniem pojęcia wolności. O sile marzeń oraz trudach dorastania w czasie politycznych zawirowań w Afganistanie opowiada The Orphanage autorstwa Shahrbanoo Sadat, nagrodzonej trzy lata temu w Cannes za Wilki i owce. Z kolei film Letters to Paul Morrissey w reżyserii Armanda Roviry to nietypowy, filmowo-epistolarny hołd złożony nie tylko tytułowemu bohaterowi, ale też całemu kinu awangardowemu.

Mamy nadzieję, że dadzą się Państwo porwać prezentowanym tu historiom! Niech stanowią one punkt wyjścia do długich rozmów po zakończeniu seansu!

Program 2019

Google Translate