X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ciepło, zimno

Jest kilka tematów, które często przewijają się w debacie publicznej, ale jednym z najważniejszych są kwestie związane ze zmianami klimatu. Wszyscy o nich mówią, niby o tym wiemy, ale wciąż nie do końca uświadamiamy sobie, że tak naprawdę żyjemy z dnia na dzień, skupiając się bardziej na „tu i teraz” niż na tym, co będzie „potem”. To już problem następnych pokoleń…

Pasmo Ciepło, zimno powstało, by zwrócić uwagę na globalne zjawiska przyrodnicze i klimatyczne, które mają wpływ na każdego z nas, bo decydują o tym, jak się czujemy, co jemy i czym oddychamy. Splot tych czynników decyduje o tym, czy ludzkość przetrwa. Filmowcy w swoich dokumentach z jednej strony próbują ukazać niezwykłe piękno naszej planety, z drugiej — unaoczniają to, jak człowiek przyczynia się do jej destrukcji. Czy jest już za późno, by zahamować te zmiany?

Nazwa pasma nawiązuje do dziecięcej zabawy, którą doskonale pamięta starsze pokolenie. Mając świadomość katastrofalnych skutków, jakie niesie ze sobą globalne ocieplenie, wolimy — odwrotnie niż we wspomnianej grze — by wygrywało zimno, żeby natura mogła jak najdłużej istnieć w niezmienionej formie.

Program 2019

Google Translate