X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie! w Bydgoszczy

Filmogranie! to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Tofifest. To transdyscyplinarny projekt, łączący działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych, praktyk fotograficznych.

Filmogranie! upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym. W Bydgoszczy Filmogranie! zagości dzięki zaproszeniu przez Miejskie Centrum Kultury i Mobilne Muzeum Dziecka i Szczęśliwego Dzieciństwa.

Łapką po klatkach! Miniaturowe Studio Filmowe prezentuje:

Poklatkowa technika realizacji to metoda rejestracji obrazu wykorzystywana głównie w klasycznym filmie animowanym oraz w bardziej skomplikowanych filmach naukowych. Podczas twórczych warsztatów postaramy się pogodzić obie te formy. Budując fanastyczne bądź (para)naukowe narracje wykorzystamy tradycyjne oraz nowatorskie triki i techniki animacyjne.

* * *

Zapraszamy dzieci w wieku 9–15 lat. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty są bezpłatne.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest