X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury LOKALIZACJI

Maciej Cuske

Urodził się w 1972 roku w Bydgoszczy. Od wczesnych lat tworzył niezależne filmy na taśmie 8 i 16 mm. W 2004 roku ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od tej pory realizuje filmy dokumentalne. Fascynuje go zwyczajne życie, szuka w nim niezwykłości, humoru i ciepła. W otaczającej rzeczywistości, nieważne czy gdzieś daleko czy za oknem swojego domu przygląda się ludziom, znajdując w ich życiu elementy kina. Od 2009 roku jest ekspertem w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, prowadzi warsztaty filmowe dla dorosłych i młodzieży w całej Polsce, w swoim mieście współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową — miejsce dla młodych twórców, pasjonatów kina. Od 2012 roku prowadzi zajęcia z dokumentu w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz w Przedszkolu Filmowym Andrzeja Wajdy. Wyreżyserował m.in. takie filmy jak: I co wy na to Gałuszko? (2000), Kuracja (2004), Antykwariat (2005), Dekalog III — Pamiętaj abyś dzień święty święcił (2008), Daleko od miasta (2011) i Stacja Warszawa (2013).

Dawid Janicki

Jest producentem, współzałożycielem firm: SHIPsBOY i VOSTOK8. Ukończył UMK w Toruniu na wydziale Archeologii podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także kurs dla Kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Przez wiele lat współtworzył Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage oraz Międzynarodowy Festiwal Reportażu i Dokumentu Telewizyjnego — Camera Obscura. Jako producent ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie „30 minut” Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno Serce do walki. Ma na swoim koncie również kilka produkcji dokumentalnych w tym dwie realizowane na Syberii. W kinie zadebiutował jako producent filmem Z Miłości w reżyserii Anny Jadowskiej. Obecnie jest w trakcie realizacji cyklu filmów łączących dokument, fabułę i animację pt. Portrety wojenne. Premiera zaplanowana jest na wrzesień 2014 roku w 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Monika Kuczyniecka

Urodziła się w 1982 roku w Bydgoszczy i tam też ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego. W 2007 roku została absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Komunikacji Medialnej — pracownia filmu animowanego). Swoje filmy realizuje w charakterystycznej technice animacji w plastelinie. Stworzyła teledyski dla takich zespołów jak: Czesław Śpiewa, Voo Voo, Dagadana czy Bajzel. Prace Kuczynieckiej to bajecznie kolorowe animacje pokazujące wielką wyobraźnię i biegłość techniczną, co zostało już docenione przez jurorów m.in. Yach Film Festival i Międzynarodowego Festiwalu Brasil Stop Motion, gdzie w 2012 roku otrzymała statuetkę za całokształt twórczości. W 2010 portal Stopklatka i stacja Kino Polska przyznały jej nagrodę OFFowe Odkrycie Roku. Monika Kuczyniecka jest autorką takich animacji jak: Tadzik kładzie panele (2006), Tramwaj (2007), Ucieczka (2009), Zabawki (2011), Wszystkie mają po chłopoku (2011).

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest