X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Toruńska Trasa Filmowa Tofifest

Toruń to miasto z piękną Starówką wpisaną listę UNESCO, Toruń to miasto Kopernika i pierników, ale pora kojarzyć Toruń także „na filmowo”. Mamy się czym pochwalić.

Pomysłodawcą trasy, której premiera odbyła się w ramach 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, jest Jarosław Jaworski, współtwórca Festiwalu.

Zapraszamy Państwa na spacer po toruńskiej starówce. Tym razem podążamy tropem filmów, których akcja rozgrywa się w naszym pięknym mieście, wielokrotnie docenianym przez reżyserów za niezwykły urok średniowiecznych uliczek i zabytków. Trasa łączy ze sobą trzy jej elementy: Stare Miasto, Nowe Miasto i Zamek Krzyżacki. Pokazujemy miejsca, w których były kręcone w Toruniu filmy, miejsca związane z wielki aktorami, kompozytorami, reżyserami urodzonymi w Toruniu, poznajemy historię starych kin. Schodząc z głównych szlaków turystycznych wchodzimy w podwórka, odnajdujemy zapomniane perełki filmowego Torunia.

Słychać „klaps” przewodnika, tak jakby rozpoczynała się „akcja” na planie filmowym i rozpoczynamy trasę… Zapraszamy!

Uwaga! Dla oficjalnych gości Tofifest wycieczka bezpłatna

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest