X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zdobywca nagrody Tofifest napisał nowy klip Kazika Staszewskiego

Kończą się prace nad klipem do utworu "Gwiazda szeryfa" w wykonaniu poznańskiej formacji Kwartet ProForma i Kazika Staszewskiego. Zrealizowany przez Studio Absynt z Poznania. Teledysk powstawał między innymi w miasteczku westernowym Silverado pod Żninem. Reżyserem klipu jest Mikołaj Świderski, a autorem scenariusza Paweł Jaworski.

To kolejna piosenka „Taty Kazika”, czyli Stanisława Staszewskiego, którą nagrał Kazik, tym razem korzystając z pomocy zespołu Kwartet ProForma. Nowy klip Kazika i Pro Formy w całości zrealizowany został w pionierskim jeśli chodzi o Polskę, systemie rozdzielczości 4K. Reżyserią teledysku zajął się Mikołaj Świderski, zawodowy fotograf, od niedawna stawiający pierwsze kroki na polu produkcji filmowych, a za kamerą stanęła autorka zdjęć Agata Nawrocka. Scenarzystą klipu jest Paweł Jaworski. Autor scenariuszy filmowych i radiowych, rysownik i twórca pierwszego w Polsce teatru rysunkowego „Teatr Jaworski”. Podczas trwających dwa dni zdjęć na planie pojawiło się ponad 70 osób.

Scenariusz przenosi nas do miasteczka na Dzikim Zachodzie zawładniętego przez bezwzględną bandę Proformusa (w tej roli członkowie zespołu ProForma). Przybywa do niego nieco wiekowy Szeryf (Kazik Staszewski), który szukając zajęcia na emeryturze znalazł na tablicy wjazdowej ogłoszenie "Zatrudnimy szeryfa". Przybywając do miasta bezprawia Szeryf przypomina sobie swoje najlepsze lata w roli stróża prawa, co rozpala tlący się w jego duszy kaganek powołania. „W uszach, jak mantra znów zaczęło pobrzmiewać życiowe motto Szeryfa: Pamiętaj bez zbytecznych słów, dopóki żyjesz możesz walić z obu luf!" – uzupełniają historię twórcy.

Wato dodać, że rodowity torunianin, Paweł Jaworski jest zdobywcą jednej z pierwszych nagród Tofifest. W 2003 roku, na pierwszej edycji festiwalu otrzymał Złotego Manekina za film "Egzemplarz". Obecnie mieszka i tworzy w Poznaniu,

Premiera klipu zapowiadana jest na druga połowę grudnia 2014.

Zobaczcie jak Kazik i ProForma wykonują „Gwiazdę Szeryfa” na koncercie w Gnieźnie.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest