X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Premiera na Sundance: krwawy Halloween Bruce McDonalda

Kanadyjczyk Bruce McDonald pokaże premierowo podczas startującego na dniach festiwalu w Sundance, swój najnowszy horror Hellions. W filmie zagra m. in. legedarny płynny cyborg z Terminatora 2, Robert Patrick.

Hellions to opowieść o ciężarnej osiemnastolatce Dorze Vogel, która w halloweenową noc nieświadomie otwiera drzwi gromadzie dzieciaków zbierających tradycyjne fanty. wesoła gromadka okaże się jednak grupą zwyrodnialców, przed którymi Dora musiała będzie bronić nie życia tylko swojego i dziecka, ale także swojej duszy. Film jest między innymi podróżą wgłąb umysłu, korzystającą z psychodelicznych wizualizacji i ścieżki dźwiękowej, które przełamują granice konwencji horroru.

W filmie zobaczymy czołówkę młodych aktorów z Kanady - Chloe Rose, Rossifa Sutherland'a (Linia czasu, Światowe życie), Rachel Wilson (Austin Powers 2) i Roberta Patricka, znanego z roli złego, demonicznego cyborga w Terminatorze 2 oraz Walk the Line, filmowej biografii Johnny Cash'a.

Reżyser rozpoczął już prace nad kolejnym horrorem, noszącym roboczą nazwę Cashtown Corners. Scenariusz napisał współpracujący z nim przy Pontypool, Tony Burgess. Więcej o projekcie na razie nie wiadomo - okrywa go tajemnica...

McDonald jest utytułowanym reżyserem, ale także postacią kontrowersyjną. Swego czasu spowodował wielkie wzburzenie w Kanadzie, publicznie ogłaszając w TV w 1989 roku, że za całą nagrodę od Toronto Film Festival dla debiutanckiego Roadkill, kupił haszysz. Otrzymał ponad 20 nagród na świecie, m.in. na Berlinale za The Tracey Fragments (2007) i w San Sebastian za Highway 61 (1991). Warto przypomnieć, że McDonald zdobył w 2005 roku na Tofifest tytuł najlepszego reżysera i nagrodę za montaż Zbrodni miłości Gillian Guess / Love Crimes of Gillian Guess.
Ostatnie kilka lat McDonalnd spędził pracując nad serialami dla kanadyjskiej TV: Bomb Girls, Cracked, Reign, heartland, Transporter.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest