X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Twórca Noi Albinoi otworzy nowym filmem Berlinale 2015

Podczas gali otwarcia Berlinale odbędzie się premiera nowego filmu islandzkiego reżysera Dagura Kári Virgin Mountain. Jak informuje cineuropa.org, obraz Islandczyka zaprosił sam dyrektor berlińskiego festiwalu Dieter Kosslick

To już czwarty film Dagura Kari, laureata specjalnego Złotego Anioła Tofifest dla wschodzącej gwiazdy kina europejskiego. Kári jest zarówno reżyserem, jak i scenarzystą filmu. Skomponował też, wspólnie z Orri Jónsson'em, z którym tworzy zespół Slowblo, ścieżkę dźwiękową. Virgin Mountain to historia 43-letniego Fusi'ego, który z trudem przedziera się przez rutynę dnia codziennego. Żyje samotnie ze swoją matką w rodzinnym domu. Z letargu wyrwie go pełna życia kobieta z ośmioletnia córeczką. W rolach głownych wystąpią Gunnar Jónsson i Ilmur Kristjánsdóttir.

Kári jest absolwentem Danish National Film School w Kopenhadze. Jego dyplomowy short Lost Weekend (2000) zdobył 11 nagród na świecie. pelnometrażowo zadebiutował filmem Noi Albinoi nagrodzonym sześcioma islandzkimi nagrodami filmowymi. Ma też na koncie Dark Horse / Zakochani widza słonie (2005) i The Good Heart (2009) z Paulem Dano i Brianem Cox'em (Nordic Vision Award at Göteborg).

Producentem Virgin Mountain jest inny, słynny, islandzki reżyser Baltasar Kormákur.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest