X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowa ekranizacja Dumy i uprzedzenia pełna... zombie

Szok! Klasyczna powieść Jane Austen Duma i uprzedzenie doczekała się nowej ekranizacji. Oprócz znanych nam bohaterów, znaczącą rolę w filmie zagrają... zgraje zombie, atakujące damy i gentelmenów przechadzających się po wiktoriańskich ogrodach i pałacach.

W powieści Austen, poznajemy historie miłości, jaka rodzi się pomiędzy kochankami należącymi do różnych klas społecznych. A to wszystko na malowniczym tle arystokratycznej, XIX-wiecznej Anglii. Znacie te klimaty - surduty, kapelusze, sukienki z atłasu, szpady i honor. Ale zdjęcia z planu nowej ekranizacji Pride and Prejudice and Zombies pokazują, że tym razem damy i szlachetni panowie zabiorą się za ostrą nawalankę ze stadem żywych trupów.

Zapowiada się tarantinowski klimat. Już ujęcie piątki pięknych dam, wyciągających szpady, bardziej pasuje do Kill Billa niż Jane Austen, ale nie ma się czemu dziwić. Reżyser grał u Tarantino w Pulp Fiction i pisał scenariusz do Wściekłych psów.

Pride and Prejudice and Zombies opisywany jest jako komediowy-horroro-romans. Reżyseruje go Burr Steers, amerykański reżyser i aktor, znany m.in. z ról w Znów mam 17 lat (2009), Pulp Fiction (1994) i Ucieczka od życia (2002). W obsadzie zobaczymy Lily James, Lenę Headey, Charlesa Dance i Aisling Loftus - zdobywczynię nagrody aktorskiej na festiwalu filmowym Tofifest w Toruniu (za short Jade).

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest