X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Aktorka z Bogów, w filmie o ratownikach medycznych

Magda Czerwińska, która zagrała postać żony prof. Religi w głośnym filmie Bogowie wystąpi w głównej roli w filmie o ratownikach medycznych. Krótkometrażowy Spitsbergen reżyseruje nagradzany w Seattle, Kazaniu, Gdyni czy Koszalinie Michał Szcześniak.

Zdjęcia do filmu produkowanego przez Studio Munka i firmę KuMa! dobiegły już końca. Magdalena Czerwińska (Bogowie, Wojna Polsko-Ruska, Daas) gra Magdę, ratowniczkę medyczną. Film obejmuje jeden dzień z życia dziewczyny, która przeżywa ciężki czas po samobójczej śmierci najbliższej osoby. Dzięki przyjaźni z Jackiem, swoim współpracownikiem, uświadamia sobie, że świat się jednak nie skończył. Prócz Czerwińskiej filmie zobaczymy Izabelę Kunę i Mariana Dziędziela. Michał Szcześniak jest reżyserem nagradzanego na licznych festiwalach dokumentu Punkt wyjścia. Spitsbergen powstaje w ramach programu „30 Minut”. Autorem zdjęć jest Bartosz Piotrowski. Co ciekawe Szcześniak nie studiuje na szkole filmowej. Jest studentem socjologii na Wydziale Ekonomicznym SGGW i absolwentem Szkoły Grafiki i Ilustracji w Warszawie.

To trzecia, w ostatnich miesiącach, główna rola Magdy Czerwińskiej, wywodzącej się z Torunia laureatki nagrody Flisak Tofifest. Dwie role wykreowała w filmach niezależnych o... tej samej nazwie. Matka Łukasza Ostalskiego (short) i Matka Lee Mackintosha Jonesa. Warto dodać, że w Spitsbergenie pojawi się też dwóch innych aktorów związanych z Toruniem - Marek Kossakowski i Radosław Smużny.

Magdę ostatnio widzieliśmy także jako dziennikarkę w Pod mocnym aniołem Wojtka Smarzowskiego oraz serialach - Komisarz Alex, Ziarno prawdy i Przypadki Cezarego P.. Magda była trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest