X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wybieramy młodzieżowe i studenckie jury Tofifest 2015

MFF Tofifest otwiera II edycję konkursu na młodych jurorów festiwalowych. Zdecydowaliśmy się na kontynuację konkursu po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji.

W konkursie wystartować mogą uczniowie szkół średnich i studenci uczelni regionu kujawsko-pomorskiego. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy: jury studenckiego i jury młodzieżowego, które oceniać będą filmy konkursu głównego On Air obok jury profesjonalnego.

Zasady konkursu są proste. Należy napisać i przesłać recenzję dowolnego filmu znajdującego się obecnie w obiegu kinowym. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków. Poza tym nie stawiamy ograniczeń. Teksty należy przesyłać na adres email press@tofifest.pl w nieprzekraczalnym terminie do północy 12 października. W konkursie mogą startować:

Spośród zgłoszeń wybrane zostaną trzy osoby do Jury Młodzieżowego i trzy do Jury Studenckiego. Dostaną one, prócz prawa do oceniania filmów, wstęp na cały festiwal, gale festiwalowe oraz możliwość brania udziału w życiu imprezy i bliskiego kontaktu z filmowcami — gośćmi festiwalowymi*.

MFF Tofifest zwany „niepokornym festiwalem” odbywa się od 2003 r. Stawia na ambitne kino „z pazurem”. W czterech konkursach i kilkunastu innych pasmach prezentuje co roku ponad 150 produkcji. Wśród gości toruńskiej imprezy znaleźli się Geraldine Chaplin, Ulrich Seidl, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Shirin Neshat, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Anioł nawiązujący do średniowiecznego znaku Torunia — miasta Tofifestu. W tym roku Tofifest odbędzie się w dniach 18–25 października. Widzowie chcący uczestniczyć w festiwalu pełne informacje znajdą w naszym serwisie internetowym oraz na Facebooku i Twitterze.

* Organizator konkursu nie zapewnia zwycięzcom noclegów i zwrotów kosztów przejazdu.

* * *

Mecenasem głównym festiwalu jest Miasto Toruń. Festiwal dofinansowano ze środków
Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Programu Kreatywna Europa — komponent MEDIA.
Głównym sponsorem festiwalu jest TZMO SA i marka Bella.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wyraża zgodę na przedruk
niniejszej informacji, w części lub całości

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest