X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sparrows - Wróble wygrywają w San Sebastián i przylatują na Tofifest

Sparrows (Wróble), najnowszy film Rúnara Rúnarssona, zdobył Grand Prix Złotą Muszlę na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Donostia-San Sebastián w Hiszpanii. Sparrows niedawno miały swoją światową premierę w Toronto, a teraz pokażemy je na toruńskim festiwalu Tofifest w konkursie głównym ON AIR.

Sparrows opowiadają historię 16-letniego Ari’ego, który mieszka z matką w Reykjaviku stolicy Islandii. Pewnego dnia, zostaje nagle odesłany z powrotem do rodzinnego miasta w odległych Fiordach Zachodnich, by zamieszkać z ojcem. Sytuacja po powrocie na „stare śmieci” jest zła. Ich wzajemne relacje nie są dobre, a przyjaciele z dzieciństwa zupełnie się zmienili. W tych pozornie beznadziejnych warunkach, Ari musi odnaleźć swoją drogę w życiu.

Rúnar Rúnarsson zarówno wyreżyserował film, jak i napisał do niego scenariusz. W obsadzie znaleźli się: Atli Oskar Fjalarsson, Ingvar E. Sigurdsson, Rakel Björk Björnsdóttir i Rade Šerbedžija. Kjartan Sveinsson skomponował muzykę. To drugi film Rúnarssona. Pierwszy, Wulkan, miał premierę w sekcji w Cannes w roku 2011, Jego wcześniejszy krótki metraż The Last Farm (2004) był nominowany do Oscara w kategorii Best Live, Action Short Film.

Wróble to drugi w ostatnich latach islandzki film, nagradzany w San Sebastián. W 2013 Benedikt Erlingsson zdobył Kutxa-New Directors Award za Of Horses and Men .

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest