X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Środa - mocna debata: Czy należy bać się Islamu?

Czy Muzułmanie nas zniszczą? Czy należy bać się Islamu? Co mówi o Muzułmanach muzułmańskie kino? To są tematy, jakie poruszymy w środę, 21.10, o 19.00, na debacie Tofifest towarzyszącej pasmu Islam. Bliski-Daleki Wschód. Wstęp na debatę jest WOLNY.
Zapamiętajcie ten termin. Środa, godzina 19.00, centrum festiwalowe Od Nowa / Duża Scena - pierwsza na festiwalach filmowych i pierwsza w regionie kujawsko-pomorskim, otwarta debata o (rzekomej) inwazji Islamu na Europę. O tym czy Polacy dobrze robią chodząc w marszach przeciw uchodźcom? O tym, co mówi nam kino krajów muzułmańskich i dlaczego tego nie słyszymy?
Debata odbędzie się po pokazie filmu konkursowego Mina walking, w reżyserii Yosefa Baraki (Afganistan-Niemcy, g. 17.00)

Wezmą w niej udział: Yosef Baraki (afgański reżyser filmowy), Agata Pospieszyńska (specjalistka ds. kina arabskiego), Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, autor książki pt. Dżihad i samozagłada Zachodu), Natalia Waloch-Matlakiewicz (dziennikarka Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów Ekstra, arabistka). Całośc poprowadzi Artur Zaborski (krytyk filmowy, znawca kina islamskiego).

Podczas Tofifest pokazujemy w ramach pasma "Islam. Bliski-Daleki Wschód", dwa przeglądy. W ramach pasma zaprezentowana zostanie szeroka retrospektywa, na którą złożą się dwa przeglądy tematyczne. Pierwszy to „ABC Nowej Fali Irańskiej”, który kluczowe filmy autorskie irańskiej kinematografii. Tematem drugiego przeglądu będzie portret współczesnej kobiety islamskiej, ukazany z dwóch perspektyw: bohaterki filmów i kobiety – reżyserki. Chcemy spróbować zrozumieć muzułmański świat, przez pryzmat jego kina.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest