X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zapraszamy na cykl warsztatów w ramach Filmogrania!

Filmogranie! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, zakładający przeprowadzenie spektrum działań skupionych wokół szeroko pojętej sztuki filmowej oraz edycji obrazu i dźwięku. Celem projektu jest opracowanie i upowszechnienie nowoczesnych metod animacji społeczności lokalnych poprzez realizowane równolegle działania edukacyjne i artystyczne.

Upowszechnianiu tych idei służył będzie program filmowy i warsztatowy. Innowacyjność projektu polega przede wszystkim na tym, że dzieci i młodzież są nie tylko odbiorcami proponowanych przez edukatorów działań, ale również ich aktywnymi współtwórcami. W tym roku zaczynamy już w maju! W poniedziałku i czwartki w DomuKultury! na Bydgoskim Przedmieściu będą odbywały się warsztaty tematyczne:

1. Biały królik, czerwony balonik, różowa pantera

Organizowane cyklicznie specjalne mikropokazy filmowe dla najmłodszych, połączone z działaniem warsztatowym. Podczas seansów wspólnie prześledzimy filmografię pod kątem kolorów, form, zapachów, dźwięków i osobliwych przygód dziecięcych bohaterów, a wyniki śledztwa znajdą wyraz w serii twórczych akcji. Prowadzenie warsztatów: Sandra Wilczyńska.

2. Ucho-oko kino dźwięku/dźwięk w kinie

Cykl warsztatów badających relacje audio-video w filmie. W ramach powarsztatowej prezentacji uczestnicy działań wezmą udział w niezwykłym pokazie filmowym z muzyką na żywo. W ramach cyklu prezentowane będą również słuchowiska dla dzieci, obejmujące brzmienia elektroniczne i elektroakustyczne. W ich repertuarze znajdą się także archiwalne nagrania i dźwięki z różnych miejsc świata. Istota muzyki odkrywana będzie na nowo! Prowadzenie warsztatów: Rafał Kołacki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka. Współorganizator: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Partnerzy: Domkultury! Bydgoskie Przedmieście, Fundacja Fabryka UTU.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest