X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zjednoczone Stany Miłości wchodzą do kin na świecie!

Dobra wiadomość. Film Tomka Wasilewskiego, laureata naszego Flisaka Tofifest Zjednoczone Stany Miłości rozchwytywany na świecie. Obraz wchodzi do kin od Francji po Koreę Południową. Film - laureat Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz na Berlinale, został sprzedany do wielu krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Brazylii i Korei Południowej!

Teraz kolejne trzy kraje kupiły film, który miał światową premierę w konkursie na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Firma Jana Naszewskiego New Europe Film Sales sprzedała film do Danii (Angel), Węgier (Vertigo) i Rumunii (Transilvania Films). Czekają też propozycje od krajów niemieckojęzycznej Europy.

Wcześniej film sprzedano podczas berlińskiego European Film Market w Europie i Azji, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji i Korei Południowej.

Film opowiada o historii z początku lat 90., dziejącej się w ówczesnej Poslce, w pierwszych latach wolności po upadku komunizmu. Film opowiada historię czterech kobiet w różnym wieku, które decydują, że nadszedł czas, aby zmienić swoje życie.

Polska premiera przewidziana jest na 29 lipca 2016.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest