X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Żona Żandarma z St. Tropez w belgijskim debiucie kinowym.

Młoda belgijska reżyserka Rachel Lang wchodzi na europejski rynek kinowy filmem Baden Baden. To pełnometrażowy debiut zwyciężczyni festiwali w Hamburgu, Locarno i Tofifest. W filmie zobaczymy między innymi... żonę Żandarma z St. Tropez!

Belgijsko - francuska koprodukcja jest komediową opowieścią o 26-letniej dziewczynie imieniem Ana. Po nieudanej próbie pracy na planie filmowym, Ana wraca do swojego rodzinnego miasta Strasburga.

Trwa upalne lato, które stanie się dla niej czasem przemyśleń i niezwykle ważnych decyzji o zmianie swojego życia na lepsze i ciekawsze. Impulsem do zmian staje się zepsuta wanna jej Babci. Przez tą wannę wszystko się zmieni.

Zobacz trailer

Film, który lada moment pojawi się w kinach kilku krajów europejskich miał premierę podczas Berlinale 2016 w sekcji Forum.

Mocno obsadzona obsada

W debiucie kinowym Lang wróciła do swojej ulubionej aktorki Salomé Richard, obsadzając ją w roli Any. Zagrała ona jedną z dwóch głównych ról w "Będę walczyła o ciebie" ("Pour toi je ferai bataille") filmie, którym Rachel w 2010 roku zdobyła Złotego Anioła konkursu SHORTCUT. Film zdobył też najwyższe nagrody Hamburg International Short Film Festival i Locarno International Film Festival (Srebrny Leopard).

Główną męską rolę gra francuski aktor, uznawany za wielki talent kina europejskiego, Swann Arlaud. Otrzymał on już nominację do César Awards jako Najbardziej Obiecujący Talent Aktorski.

W filmie, w roli Babci pojawia się Claude Gensac, znana z roli żony Louise'a de Funes'a w legendarnej serii komedii o Żandarmie z St. Tropez. Wraz z De Funesem zagrała też w "Skrzydełko czy nóżka" (1976) i "Kapuśniaczku" (1981).

Jeżeli tylko film Racheli dotrze do Polski, natychmiast Was poinformujemy.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest