X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mamy nagrodę! Zespół twórców festiwalu Tofifest z nagrodą Marszałka.

14 lat pracy nad budowaniem marki Tofifest, zostało nagrodzone. Zespół organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest otrzymał w środę, 22 czerwca, nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego w kategorii Kultura. Radość!

Marta Pisarska, Żaneta Sarnecka, Michał Naleśniak, Piotr Kozanecki, Szymon Zdziebło, Jarosław Jaworski i przede wszystkim – szefowa, Katarzyna Kafka Jaworska. Ten zespół młodych zawodowców z Torunia, został doceniony przez samorządowe władze województwa.

"Chciałbym bardzo podziękować mojemu zespołowi. To wspaniali, kreatywni ludzie, którzy chcą żyć i pracować w tym regionie. Są skarbem, dbajmy o nich" - mówiła podczas gali Kafka Jaworska.

Ciężka praca jaką wkładamy od 14 lat w tworzenie naszego „niepokornego festiwalu” została nagrodzona. Nagrodę wręczał na ręce Kafki Jaworskiej, marszałek Piotr Całbecki.

To szesnasta edycja Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody te są najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Tym większa radość dla nas, że znaleźliśmy się w gronie wydarzeń twórczych, nowatorskich i godnych naśladowania. A zaczynaliśmy tak skromnie…

„Niepokorny festiwal". Od offu do gwiazd

Tofifest zaczynał w 2003 roku, jako niewielka, „offowa” impreza polskiego kina niezależnego. Dzisiaj jest jednym z najciekawszych, międzynarodowych festiwali filmowych w Polsce.

Nasz festiwal nazywany jest „niepokornym”, bo stawia na kino zadające kłopotliwe pytania o otaczający nas świat i współczesnego człowieka. Główny konkurs o Złote Anioły, koncentruje się na światowych debiutach. Prócz niego nagrody rozdajemy w trzech innych konkursach. Ilość zgłoszeń do nich jest imponująca.

Do poprzedniej edycji Tofifest zgłoszono 2900 krótkich i pełnych metraży z 62 krajów świata.

Chaplin, Sheridan, Stuhr

Wśród gości Tofifest znaleźli się już Jim Sheridan, Jiri Menzel, Geraldine Chaplin, Ulrich Seidl, Emanuelle Seigner, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Janusz Gajos, Wojtek Smarzowski i wielu innych. Ale tu nie chodzi o blichtr czerwonych dywanów.

Toruński festiwal szczyci się swoim programem filmowym. To program kontrastów. Zdobywcy Złotej Palmy ścierają się w artystycznym pojedynku z niszowymi filmami z gatunku Blaxploitation. Kino z Kosowa, konkuruje o widza z kinem filipińskim. Ze swoimi widzami spotyka się i Krystyna Janda, i niezależny reżyser z Torunia. I to ostatnie robi różnicę…

Kujawsko – Pomorskie – lubimy tu być!

Tofifest konsekwentnie buduje kujawsko - pomorskie środowisko filmowe. Promocja w internecie, pokazy kinowe, trasy z K-P filmami po Polsce, pokazy zagraniczne. Osobny konkurs Lokalizacje, nagrody Flisaka.

Nie szczerzymy zębów na pełnych blichtru premierach, ale pracujemy u podstaw. W środę dostaliśmy za to nagrodę! Dziękujemy i wracamy do pracy.

________________________________________

14. edycja MFF Tofifest odbędzie się w dniach 15 - 23 października 2016 w Toruniu. Pełne informacje znajdziecie na www.tofifest.pl.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest