X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

W odorze koktajli Mołotowa. Drugi dzień na Tofifest 2016

Niedziela 16 października była drugim dniem festiwalu. Poniżej relacjonujemy Wam co się wydarzyło i zapowiadamy co ciekawego czeka w poniedziałek i wtorek

Dzisiaj zapraszamy na spotkania z gośćmi Tofifest

Po filmie „Bez Boga” („Godless”; 18.30, CKK Jordanki) odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Ralitzą Petrovę z Bułgarii. Tym debiutem zdobyła Złotego Lamparta – Grand Prix fetsiwalu w Locarno oraz nagrody na międzynarodowych festiwalach w Reykyaviku i Sarajewie| CKKJordanki

Po filmie „Wszystkie nieprzespane noce” („All These Sleepless Nights”, 19.00, Kino Centrum), spotkają się z widzami Michał Huszcza, Krzysztof Bagiński, główni bohaterowie tego filmu wyreżyserowanego Michała Marczaka. Film jest swoistą analizą obecnego pokolenia 20-latków. Marczak zasłynął w festiwalowym świecie głośnym „Fuck for Forest”.

Po projekcjach drugiego pokazu konkursu krótkometrażowego SHORTCUT (start 19:00), z widzami Tofi spotka się rosyjska reżyserka filmu „Drawing Class for Adults” Lika Yatkovskaya (ok. 20:30, OdNowa-DużaScena)

Polecamy też filmy. „Kosmos”, ostatnie dzieło Andrzeja Żuławskiego, „Hawaje, Oslo” naszego tegorocznego gościa specjalnego Erika Poppe i “Motór” Wiesława Palucha, to pierwszy, historyczny zwycięzca pierwszego Tofifest. Film zobaczymy w paśmie Klasyka Polskiego Offu.

A na noc zapraszamy od 22:00 na imprezę DJ’e nocą w Klubie Festiwalowym NRD

Smarzowski, Smoczyńska, Mudyn i egipska rewolucja – blog Tofifest  LIVE z festiwalu

Cały czas na Blogu Tofifest ekipa prasowa relacjonuje na żywo festiwal. Korzystajcie i czytajcie pracę naszej mocnej ekipy. Dziś Smarzowski, Smoczyńska („Córki dancingu”), Mudyn-Kopeć-Janicki („Nauka chodzenia i recenzja konkursowego „Clash” („Eshtebak”). To właśnie w niej pada świetne zdanie: „Wyobraź sobie, że musisz spędzić kilkanaście godzin w odorze koktajli Mołotowa”. Polecamy!

Marek Sofijman relacjonuje ze spotkania z tegorocznym laureatem Złotego Anioła za niepokorność twórczą:

Dagmara Borkowska przekazuje ciekawą relację ze spotkania z reżyserką Agnieszką Smoczyńską

Ania Gamelska była na spotkaniu z niesamowitym bohaterem filmu „Nauka chodzenia”

Beata Pożarycka daje nam recenzję z premiery egipskiego "Clash" na Tofifest

 

Koniecznie zobacz!

 

 

Koniecznie przyjdź na spotkanie.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest