X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

„Szliśmy na szaleństwo” — tak się robiło polski off. Trzeci dzień na Tofifest 2016

Oto poniedziałkowe relacje ze spotkań z naszymi gośćmi, okiem biura prasowego Tofi. We wtorek widzowie Tofifest mogli wziąć udział w spotkaniach z legendą kina offowego reżyserem Dominikiem Matwiejczykiem, zdobywczynią Złotego Lamparta w Locarno, Ralitzą Petrovą i innnymi. Recenzujemy też festiwalowe filmy.

Jolanta Sokal była na spotkaniu z Dominikiem Matwiejczykiem, po pokazie „Krwi z nosa”

„Nieważne jak się spada, tylko ważne jak lądujesz” – tak tłumaczy kolegom w czołówce filmu „Krew z nosa” Pablo – główny bohater. Realizując „Krew z nosa” szliśmy na szaleństwo – przyznaje reżyser. Czytaj więcej >> http://bit.ly/2dJhBIl

Roch Ruciński recenzuje „Niewinne”

"Niewinne", lecz odważne kino budzące emocje! Anne Fontaine podjęła w swoim filmie bardzo trudny temat. Film miał swoją premierę w styczniu tego roku, na w festiwalu w Sundance. Został okrzyknięty zjawiskowym dziełem i dużym zaskoczeniem. Czytaj więcej >> http://bit.ly/2emwzDP

Co na Tofi we wtorek, 18.10.2016

We wtorek będzie można porozmawiać ze znakomitą duńską aktorką Sonją Richter, która jest w tym roku jurorką konkursu głównego ON AIR. Sonja Richter znana jest szerokiej publiczności jako odtwórczyni głównej roli w mrocznym kryminale skandynawskim „Kobieta w klatce”. Wcześniej jej najbardziej znaną rolą była kreacja z „Otwartych Serc” w reż. Susanne Bier, za którą nominowana była do nagród duńskiej krytyki „Bodil” i Duńskiej Akademii Filmowej „Robert”. W 2007 roku jej role teatralne i filmowe docenił duński dom panujący, honorując Sonję Nagrodą Kultury Duńskiej Pary Książęcej. W 2014 roku zagrała w hollywoodzkiej „Eskorcie” w towarzystwie Tommy Lee Jonesa i Hillary Swank.

Wydarzeniem scenicznym wtorku będzie spektakl Czesław Śpiewa Solo Act. To połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów ― Czesława Mozila. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia Czesława, opowiedziane za pomocą jego największych, zagranych na żywo hitów. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Śpiewane. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

Przyjdź na spotkanie

Koniecznie zobacz w kinie

Bądź też gotowa/y na środę, 19.10.2016

Wydarzenia dnia

Spotkania

Zobacz w kinie

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest