X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jim Sheridan kręci „Boksera 2” z Ser Davosem z „Gry o tron”?

Co robią w jednym ringu irlandzki mistrz bokserski John Kavanagh, Ser Davos Seaworth z „Gry o tron” oraz sześciokrotnie nominowany do Oscara reżyser Jim Sheridan? Jak nic, pachnie nowym filmem! Filmowi plotkarze mówią, że być może powstaje „Bokser 2”.

Irlandzka gazeta „Independent” ujawniła króciutkie nagranie, zrobione z ukrycia, na którym widać ośmiokątny ring, a na nim Jima Sheridana doglądającego treningu bokserskiego. A trenuje nie byle kto, bo Liam Cunnigham, znany szerokiej publiczności jako Ser Davos Seaworth z „Gry o tron”. Jego trenerem jest mistrz MMA, Irlandczyk John Kavanagh.

Irlandzkie media spekulują czy to nie są przygotowania do drugiej części legendarnego „Boksera” z 1997 roku. Film był nominowany do Złotego Globu, a Jim Sheridan otrzymał za niego nagrodę Goya i nagrodę specjalną na Berlinale. Spekuluje się też, czy może jednak reżyser sfilmuje odcinek „Gry o Tron”? To może się zdarzyć.

„Bokser” czyli walka

W „Bokserze” Sheridan zabrał widza do piekła konfliktu w Irlandii Północnej. Opowiedział historię boksera, który pragnie przerwać zaklęty krąg nienawiści protestanckich Anglików i katolickich Irlandczyków i  walczy o zakazaną miłość. W tytułowej roli wystąpił Daniel Day-Lewis, który udowodnił tą rolą, że należy do najbardziej charyzmatycznych aktorów współczesnego kina.

Sheridan namalował niejednoznaczny i złożony obraz tego konfliktu, nie stając po żadnej ze stron. Przygotowując się do roli Day-Lewis przez trzy lata trenował boks osiągając niemal zawodowy poziom.

Czy powstanie "Bokser 2"? Zobaczymy.

(fot. Jim Sheridan podczas masterclass na Tofifest 2011; fot. Patryk Lewandowski, Tofifest press office)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest