X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gwiazdy kina we Wrocławiu. W sobotę gala Europejskich Nagród Filmowych

We wrocławskim Narodowym Forum Muzyki już w tę sobotę odbędzie się gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych. To najważniejsze wyróżnienia filmowe na starym kontynencie, odpowiedniki amerykańskich Oscarów. Wśród gości Pierce Brosnan i Pedro Almodovar.

Wrocław stanie się na sobotni wieczór centrum europejskiego kina. Dowiemy się wtedy kto otrzyma nagrody, przyznawane przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Impreza ściągnie nad Odrę największe hollywoodzkie nazwiska – w tym Pierce’a Brosnana i Jean-Claude Carrière’a. Swoją obecność na uroczystej gali potwierdzili też Hugh Grant i Pedro Almodóvar.

Co drugi rok, w lata nieparzyste, nagrody są wręczane w Berlinie, gdzie Akademia ma swoją siedzibę. W latach parzystych ceremonie odbywają się w innych miastach europejskich - w tym roku będzie to Wrocław - Europejska Stolicy Kultury 2016.

Mamy też swoich faworytów, z których ekipa Tofifest trzyma kciuki. Dwie nominacje trafiły do polskich twórców – Piotra Stasika za dokument "21 x Nowy Jork" i Tomasza Wasilewskiego za scenariusz do „Zjednoczonych stanów miłości”. Tomek - Torunianin wychowany w Inowrocławiu - jest od lat przyjacielem festiwalu i laureatem naszego Flisaka Tofifest.

Drugi "nasz" wątek to film "Toni Erdmann" w reżyserii Maren Ade. Obraz wygrał tegoroczne Tofi zdobywajać Grand Prix - Złotego Anioła. Ma też najwięszą ilość nominacji do EFA (o czym pisaliśmy tutaj). Tomkowi i Maren życzymy sukcesu!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest