X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowy film z Marion Cotillard do scenariusza laureatki Tofifest

Francuska reżyserka Lea Mysius, laureatka krótkometrażowego Złotego Anioła Tofifest 2014, napisała scenariusz do najnowszego filmu z Marion Cotillard i Charlotte Gainsbourg. Zdjęcia do "Les fantômes d'Ismaël" w reżyserii Arnaud Desplechin'a rozpoczną się w tym roku.

Obraz wyreżyseruje Arnaud Desplechin, nagradzany w Cannes i Wenecji uhonorowany Cesarem autor takich filmów jak "Trois souvenirs de ma jeunesse" czy "L'aimee". Scenariusz napisali wspólnie Desplechin i Léa Mysius. W rolach głównych wielkie nazwiska - Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg, Louis Garrel i Mathieu Amalric.

Film opowiada historię owdowiałego reżysera, kręcącego film o nietypowym dyplomacie, którego postać inspirowana jest osobą jego brata. Kiedy zaczyna zdjęcia z piekną aktorką Sylvią, powracają wspomnienia po zmarłej 20 lat wcześniej jego wielkiej miłości sprzed lat - Carlott'cie.

Lea Mysius zdobyła w 2014 roku Złotego Anioła w konkursie krótkometrażowym SHORTCUT za "Thunderbirds" ("Les Oiseaux-tonnerre"). Nie zapomina o kinie krótkometrażowym. Wraz z operatorem Paulem Guilhaume napisała scenariusz do "L'île jaune". To historia 11-letniej dziewczynki Eny, która poznaje w porcie młodego rybaka. To spotkanie zmieni jej życie. W rolach głównych zagrali Ena Letourneux, Alexandre Branco, Isabelle Coste.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest