X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jack Nicholson zagra "Toniego Erdmanna"!

Berlinale zaczęło się od prawdziwej bomby! Firma Komplizen Film, która wyprodukowała niemiecki przebój „Toni Erdmann”, przyznała, że negocjuje sprzedaż praw do amerykańskiego remake’u filmu. Główną rolę ma zagrać Jack Nicholson!

W tej chwili to już niemal pewne, że powstanie remake faworyta walki o nieanglojęzycznego Oscara. Ale jest to bomba o podwójnym ładunku, bo główną rolę ma zagrać sam Jack Nicholson! Partnerowała mu będzie w roli córki Kristen Wiig.

Koniec emerytury, Jack!

Wygląda na to, że Nicholson postanowił przerwać swoją aktorską emeryturę. Aktor po raz ostatni w filmie zagrał w 2010 roku, a jest przecież żywą legendą światowego kina.

Dwanaście razy nominowany był do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę za role w filmach: "Lot nad kukułczym gniazdem" (1975), "Czułe słówka" (1983) i "Lepiej być nie może" (1997). Powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych aktorów w historii, a role Jokera w "Batmanie" czy Jacka Torrance w "Lśnieniu" przeszły do historii.

"Toni" ma Złotego Anioła

Jak wspomnieliśmy, "Toni Erdmann" jest w tej chwili faworytem do Oscara dla najlepszej produkcji nieanglojęzycznej. Recenzenci na całym świecie są zachwyceni produkcją niemieckiej reżyserki Maren Ade. Film zgarnął już wiele nagród w tym rozbił bank na Europejskich Nagrodach Filmowych.

Ale jest też nasz wątek Tofifestowy. W październiku 2016 ten obraz zdobył Grand Prix Tofifest i wyjechał z Torunia ze Złotym Aniołem.

Trailer filmu

O czym opowiada "Toni Erdmann"?

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać.

Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest