X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nowy film z Cumberbatch'em. Są zdjęcia!

Znany z tofifestowych pokazów Alfonso Gomes-Rejon robi film z Benedict Cumberbatch'em o Thomasie Edisonie. Niedawno pokazano pierwsze fotki z planu.

Fabuła "The Current War" rozgrywa się w latach 80. XIX wieku i skupia na rywalizacji Thomasa Edisona (Benedict Cumberbatch) z George’em Westinghouse’em (Michael Shannon), którzy pracowali nad stworzeniem elektrycznego systemu, który może być wykorzystywany przez zwykłych ludzi. Chociaż Edison był genialnym wynanalazcą, był także uważany za plagiatora oraz człowieka bezlitośnie niszczącego konkurentów, m.in. Nikole Tesle.

Reżyserem jest Alfonso Gomez-Rejon, znany z tofifest'owych pokazów w konkursie ON AIR, wspaniałego filmu "Earl i ja i umierająca dziewczyna". Scenariusz do "The Current War" napisał Michael Mitnick ("Dawca pamięci"). W obsadzie znaleźli się tez Katherine Waterston, Tom Holland, Matthew Macfadyen, Tuppence Middleton i Nicholas Hoult.

Film kręcony jest głównie w Wielkiej Brytanii. W opactwie Waltham (Essex) ulokowano dom i pracownię Edisona, a także sceny realizowane we wnętrzach i plenery. Reszta zdjęć powstaje w Royal Pavilion w Brighton oraz Alexandra Palace w Muswell Hill w Londynie.

#TheCurrentWar #BenedictCumberbatch

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest