X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Smartfon moim szatanem. Nowy film z Magdą Berus doceniony na SXSW

"Szatan kazał tańczyć", nowy film autorki "Galerianek" Katarzyny Rosłaniec został dobrze przyjęty na prestiżowym, amerykańskim festiwalu SXSW (South by South West)! Główną rolę zagrała w nim laureatka specjalnego Złotego Anioła Tofifest, Magdalena Berus. Film pojawi się w polskich kinach 5 maja.

Pokaz na festiwalu SXSW w Austin był premierą filmu. Uciekający od narracyjnych standardów obraz przyciągnął sporą publiczność i został przez nią bardzo ciepło przyjęty. Film opowiada o młodej nihilistycznej pisarce - Karolinie (Magdalena Berus), która wewnętrzną pustkę stara się wypełnić przygodnym seksem, narkotykami, artystyczną prowokacją.

Trailer filmu

Szalony sen fanatyka smartfonów

"Bohaterka - w tej roli niemal magnetycznie przyciągająca wzrok i uwagę Magdalena Berus - kocha i ucieka od miłości, boryka się z uzależnieniami i problemami psychicznymi, konsumuje sukces i walczy z „syndromem drugiej książki”, próbuje poukładać relacje z rodziną, mężczyznami i znajomymi. Czy to w klubie, czy w domu, w łóżku czy na podłodze w toalecie, czy na dachu warszawskiej kamienicy, a nawet w szpitalu - zawsze idzie na całość. I zawsze ma w ręku telefon, żeby rejestrować każdą chwilę" - relacjonuje Gazeta.pl.

Film podzielony jest na kilkadziesiąt dwuminutowych scen, ułożonych w dość przypadkowej kolejności - nie łączą się ze sobą bezpośrednio, ale tworzą obraz życia bohaterki. To jakby parabola dzisiejszego sposobu życia ludzi - pocięci na miony fragmentów istniejemy po kawałku na Facebooku, Instagramie, Twitterze. Zawsze jednak, królem i centrum tego świata jest smartfon.

Karolina tańczy dla Szatana

„Żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą (…), jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję Lolity, która stała się międzynarodowym sukcesem (…). Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nieradzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada” - ujawnia w opisie fimu dystrybutor.

Warto dodać, że Magdalenie Berus 4 lata temu przyznaliśmy Złotego Anioła dla wschodzacego talentu kina europejskiego. W "Szatanie..." partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

Film zaprezentowano w ramach 24. edycji prestiżowego amerykańskiego festiwalu South by Southwest w Austin, w Teksasie znanego szerzej jako SXSW.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest