X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Hej, młodzi maniacy kina! Tofifest zaczyna nabór do Jury Młodych 2017

To już czwarty raz festiwalowe filmy oceniać będzie Jury Młodych. Dzisiaj rusza konkurs, którego zwycięzcy zasiądą w dwóch młodzieżowych składach jurorskich: Studenckim i Młodzieżowym. Udział w naszym Jury przynosi sukcesy — jedna z zeszłorocznych jurorek w tym roku ocenia filmy na festiwalu w Gdyni.

Tofifest to festiwal młodości i buntu. Dlatego obok jury profesjonalnego, filmy w konkursie głównym ON AIR oceniają młodzi krytycy. Wyłaniamy ich w konkursie, który właśnie rozpoczynamy.

Z Tofifest do Gdyni

Udział w naszym Jury młodych prowadzi prostą droga do sukcesu. Członkini młodego Jury 2016, Agata Burdajewicz, zasiądzie za kilkanaście dni w Jury Młodych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna nagrodę reżyserowi jednego z filmów prezentowanych w Konkursie Głównym Festiwalu. Agata pokonała w walce na recenzje 150 kontrkandydatów. Podobną walkę na recenzję filmową stoczyła wcześniej kandydując do naszego składu jurorskiego. Spróbujecie?

Kto może startować i co musi zrobić?

W konkursie startować mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy Jury Studenckiego i Jury Młodzieżowego. Zasady są proste:

 1. Należy napisać i przesłać mailem recenzję dowolnego filmu, znajdującego się obecnie w obiegu kinowym w Polsce.
 2. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków.

Teksty należy przesłać na adres email press@tofifest.pl, do północy 2 października 2017. Na recenzji należy zaznaczyć, do którego jury się kandyduje oraz podać wyraźnie imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Recenzje oceni nasza wewnętrzna komisja, która wybierze zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone 5 października 2017 r.

15. edycja MFF Tofifest odbędzie się w dniach 21–29 października 2017 w Toruniu. No to start!

Regulacje dodatkowe

 1. W konkursie mogą startować:
  • Jury studenckie: osoby posiadające ważną legitymację studencką dowolnej uczelni wyższej lub zaczynające 1 października studia wyższe.
  • Jury młodzieżowe: osoby posiadające ważną legitymację szkolną, uczące się w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej (w przypadku jury młodzieżowego niepełnoletni uczestnicy muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w konkursie oraz zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach festiwalowych podczas Tofifestu, które kolidować będą z zajęciami w szkole).
 2. Nie stawiamy ograniczeń co do miejsca zamieszkania kandydatów.
 3. Recenzje mogą być pisane po polsku lub angielsku.
 4. Członkowie jury otrzymują:
  • wstęp na cały konkurs główny ON AIR na zasadach jury profesjonalnego
  • bezpłatny wstęp na cały festiwal
  • zaproszenia na gale festiwalowe i wydarzenia towarzyszące
  • prawo do wystąpienia na scenie podczas Gali Zakończenia podczas ogłoszenia wyników festiwalu
  • certyfikat udziału w Jury Młodzieżowym lub Studenckim.
 5. Uwaga! Jeżeli studentem zostaniesz 1 października 2017, możesz już kandydować do jury studenckiego.

Organizatorzy nie zapewniają pochodzącym spoza Torunia zwycięzcom konkursu na jury młodych, noclegów i zwrotów kosztów przejazdu, ale chętnie pomogą znaleźć coś bardzo okazyjnego!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest