X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu Shortcut 2017

Karolina Bielawska

Absolwentka reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Wajdy w Warszawie. Kształciła się pod kierunkiem wybitnych polskich twórców, takich jak Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski. Jest reżyserką fabularnych etiud oraz dokumentów, które były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Jej ostatni film pt: Mów mi Marianna był prezentowany na sześćdziesięciu pięciu festiwalach i zdobył na nich dwadzieścia pięć nagród (m.in. w Krakowie, Locarno, Petersburgu, Barcelonie, Tel Awiwie, Kijowie, Lizbonie, Chicago, Los Angeles). Jest laureatką Nagrody Charlesa E. Guggenheima dla najlepszego debiutującego reżysera 2016. Była nominowana do Paszportów Polityki 2015 w kategorii film oraz do Nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017.

Marcin Radomski

Dziennikarz, krytyk filmowy. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Naukowo związany z Instytutem Sztuki PAN. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie, relacjonuje festiwale w Berlinie i Cannes. Publikował w „Kinie”, „Magazynie Filmowym”, Onecie, Wirtualnej Polsce, „Dzienniku. Gazecie Prawnej”, weekendowym wydaniu Gazeta.pl. Był redaktorem i wydawcą programów „Hala odlotów” w TVP Kultura oraz „Kocham kino” i „Rozmowy poszczególne” w TVP 2. Pracował przy wielu festiwalach filmowych, tj. Warszawski Festiwal Filmowy, Off Camera, Kamera Akcja, Human Doc, Kino w Trampkach, oraz przy projekcie Polska Światłoczuła. Działa w kooperacji z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej. Od kilku lat jest koordynatorem programowym Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Cinemaforum w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Filmforum. Obecnie pracuje w redakcji Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Uwielbia festiwale filmowe i rozmowy z twórcami.

Małgorzata Zajączkowska

Znana polska aktorka teatralna i filmowa. Jest zawodowo związana z Teatrem Narodowym i Teatrem Polonia w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w Zdjęciach próbnych Agnieszki Holland. Przez wiele lat mieszkała w USA, gdzie grała w filmach Paula Mazursky’ego i Woody’ego Allena. Jako jedyna polska aktorka wystąpiła na Broadway'u ― pojawiła się u boku Franka Langelli w Walter Kerr Theater. W Polsce zagrała m.in. w Dantonie i Wałęsie Andrzeja Wajdy, Z dalekiego kraju i Constansie Krzysztofa Zanussiego, Żółtym szaliku Kuby Morgensterna, Jesteś Bogiem Leszka Dawida, Pogodzie na jutro Jerzego Stuhra, Nocy Walpurgi Marcina Bortkiewicza oraz w najnowszym filmie Ryszarda Bugajskiego Zaćma. Z powodzeniem pracuje jako aktorka dubbingowa. Ma także doświadczenie pedagogiczne ― prowadzi warsztaty m.in. w Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2017 roku wyreżyserowała z młodzieżą spektakl muzyczny wg Snu nocy letniej Szekspira prezentowany w Sali Młynarskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Aktualnie przygotowuje się do roli w nowym filmie w reż. Marcina Bortkiewicza Burza przed ciszą.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest