Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Para na życie

Away We Go · reż. Sam Mendes
USA, Wielka Brytania 2009, 98’

Pokazy

26/06, 22:30 · Open Space

Trailer

Burt i Verona prowadzili dotąd beztroskie życie trzydziestolatków, którym nie przeszkadzał brak stabilizacji i mieszkanie z kartonowym oknem. Kiedy jednak okazuje się, że będą mieli dziecko — przychodzi moment otrzeźwienia. Tym bardziej, że przyszli dziadkowie zamierzają odgrywać swoją rolę z odległości tysięcy kilometrów od wnuka. Zdani na siebie Burt i Verona postanawiają wyruszyć w szaloną podróż po Ameryce, żeby znaleźć swoje miejsce na ziemi i własny sposób na życie.

Para na życie to inteligentna i rozbrajająco optymistyczna komedia o miłości i o tym, że wspólna przyszłość nie musi być banalna — nawet jeśli zacznie się od małej wpadki.

Reżyser:Sam Mendes
Scenariusz:Dave Eggers, Vendela Vida
Muzyka:Alexi Murdoch
Zdjęcia:Ellen Kuras
Montaż:Sarah Flack
Obsada:John Krasinski, Maya Rudolph, Carmen Ejogo, Catherine O\'Hara, Jeff Daniels, Allison Janney, Maggie Gyllenhaal
Nagrody:Nagroda publiczności – Dwa Brzegi (2009) / Audience Award – Film And Art Festival Two Riversides (2009)