„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Tańczący jastrząb

Dancing Hawk, The · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1977, 98’

Pokazy

28/06, 12:30 · Kino Centrum

Trailer

Film to próba syntezy przemian społeczno-kulturowych w Polsce Ludowej, pokazana przez pryzmat historii życia chłopskiego syna, który dzięki uporowi oraz niesłychanej sile woli pokonał bariery klasowe i pokoleniowe, przypłacając to jednak szczęściem własnym i swoich najbliższych. Michał zdobywa wykształcenie, zajmuje coraz wyższe stanowiska, lecz odrywa się od swego środowiska. Porzuca żonę i syna, żeni się z dziewczyną „z dobrego domu”. Małżeństwo nie wytrzymuje próby. Michał postanawia zająć się wychowaniem swoich synów, co ma tragiczne skutki.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Janusz Hajdun
Zdjęcia:Zbigniew Rybczyński
Montaż:Halina Nawrocka, Jadwiga Ignatczenko
Obsada:Franciszek Trzeciak, Jerzy Zelnik, Beata Tyszkiewicz, Czesław Przybyła Beata Tumkiewicz, Tadeusz Łomnicki
Nagrody:FPFF – Nagroda Główna Jury dla Grzegorza Królikiewicza / PFF – The Main Award of the Jury (Gdańsk – Gdynia, 1977)