„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Tańczący jastrząb

Dancing Hawk, The · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1977, 98’

Pokazy

28/06, 12:30 · Kino Centrum

Trailer

Film to próba syntezy przemian społeczno-kulturowych w Polsce Ludowej, pokazana przez pryzmat historii życia chłopskiego syna, który dzięki uporowi oraz niesłychanej sile woli pokonał bariery klasowe i pokoleniowe, przypłacając to jednak szczęściem własnym i swoich najbliższych. Michał zdobywa wykształcenie, zajmuje coraz wyższe stanowiska, lecz odrywa się od swego środowiska. Porzuca żonę i syna, żeni się z dziewczyną „z dobrego domu”. Małżeństwo nie wytrzymuje próby. Michał postanawia zająć się wychowaniem swoich synów, co ma tragiczne skutki.

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Janusz Hajdun
Zdjęcia:Zbigniew Rybczyński
Montaż:Halina Nawrocka, Jadwiga Ignatczenko
Obsada:Franciszek Trzeciak, Jerzy Zelnik, Beata Tyszkiewicz, Czesław Przybyła Beata Tumkiewicz, Tadeusz Łomnicki
Nagrody:FPFF – Nagroda Główna Jury dla Grzegorza Królikiewicza / PFF – The Main Award of the Jury (Gdańsk – Gdynia, 1977)