Kino w Końcówie. Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE. NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Wieczne pretensje

Permanent Objections · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1974, 70’

Pokazy

30/06, 16:30 · Kino Centrum

Krytyczny obraz negatywnych zjawisk społecznych skonstruowany metodą zderzenia wyostrzonych ekspresyjnie scen. Franek, cwaniak i oszust, zaprzyjaźnia się z Rysiem, inspektorem, który przeprowadza kontrolę zakładów mięsnych. Zostaje jego pomocnikiem. Rysio wykrywa nadużycia w rzeźni. Zabiera Franka na zjazd absolwentów liceum... Franek nadal nie wie co z sobą począć. Pijany wybiega na arenę cyrkową i woła:

– Jestem nieszczęśliwy, Polacy, rodacy!

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Henryk Kuźniak
Zdjęcia:Bogdan Dziworski
Montaż:Grzegorz Królikiewicz
Obsada:Bogusz Bilewski, Franciszek Trzeciak, Lucyna Winnicka, Jerzy Przybylski, Irena Malkiewicz, Andrzej Lipiński
Nagrody:Nagroda za zdjęcia i nagroda dziennikarzy na FPFF (Gdynia, 1975) / Award for Cinematography and Award of the Journalists at PFF in Gdynia (1975)