Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Wieczne pretensje

Permanent Objections · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1974, 70’

Pokazy

30/06, 16:30 · Kino Centrum

Krytyczny obraz negatywnych zjawisk społecznych skonstruowany metodą zderzenia wyostrzonych ekspresyjnie scen. Franek, cwaniak i oszust, zaprzyjaźnia się z Rysiem, inspektorem, który przeprowadza kontrolę zakładów mięsnych. Zostaje jego pomocnikiem. Rysio wykrywa nadużycia w rzeźni. Zabiera Franka na zjazd absolwentów liceum... Franek nadal nie wie co z sobą począć. Pijany wybiega na arenę cyrkową i woła:

– Jestem nieszczęśliwy, Polacy, rodacy!

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz
Muzyka:Henryk Kuźniak
Zdjęcia:Bogdan Dziworski
Montaż:Grzegorz Królikiewicz
Obsada:Bogusz Bilewski, Franciszek Trzeciak, Lucyna Winnicka, Jerzy Przybylski, Irena Malkiewicz, Andrzej Lipiński
Nagrody:Nagroda za zdjęcia i nagroda dziennikarzy na FPFF (Gdynia, 1975) / Award for Cinematography and Award of the Journalists at PFF in Gdynia (1975)