Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Zabicie ciotki

Killing Auntie · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1984, 101’

Pokazy

27/06, 12:15 · Kino Centrum

Dwudziestoletni student, Jurek, spowiada się z popełnionych w ciągu siedmiu lat grzechów i wyznaje, że zabił ciotkę. Ponieważ nie żałuje swego czynu, ksiądz odmawia mu rozgrzeszenia, ale obiecuje, że będzie na niego codziennie czekać. Ciotka budzi Jurka, przygotowuje mu śniadanie, krząta po mieszkaniu. Jurek uderza ją młotkiem w głowę. Usiłuje umieścić ciało w wannie... Po pijackiej libacji Jurek trafia do aresztu. Po powrocie do domu sporządza paczki i nadaje je jako żywnościowe. Do domu wraca ciotka...

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz, Krzysztof Skudziński
Muzyka:Janusz Hajdun
Zdjęcia:Krzysztof Ptak
Montaż:Jarosław Ostanówko
Obsada:Maria Klejdysz, F. Robert Herubin, Krystyna Feldman, Gustaw Holubek, Leon Niemczyk
Nagrody:Wyróżnienie Jury KSF „Młodzi i Film” (Koszalin, 1985) / Special mention of the jury at the “Young and Cinema” Festival in Koszalin (1985)