„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Najważniejsza jest rodzina, czyli kilka słów o filmie „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia . 30 czerwca na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbył się pokaz filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia — twórcy filmów i cykli dokumentalnych. „Chrzciny” są jego fabularnym debiutem, który znalazł się w tym roku w konkursie From Poland. Więcej »

Piąty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nie ma lepszego pomysłu na pierwszy lipcowy weekend niż dawka filmowych emocji, które serwuje nam 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Piątego dnia festiwalu nie zwalniamy tempa, przedstawiając widzom nie tylko kolejne perełki świata kinematografii. Więcej »

Zabicie ciotki

Killing Auntie · reż. Grzegorz Królikiewicz
Polska 1984, 101’

Pokazy

27/06, 12:15 · Kino Centrum

Dwudziestoletni student, Jurek, spowiada się z popełnionych w ciągu siedmiu lat grzechów i wyznaje, że zabił ciotkę. Ponieważ nie żałuje swego czynu, ksiądz odmawia mu rozgrzeszenia, ale obiecuje, że będzie na niego codziennie czekać. Ciotka budzi Jurka, przygotowuje mu śniadanie, krząta po mieszkaniu. Jurek uderza ją młotkiem w głowę. Usiłuje umieścić ciało w wannie... Po pijackiej libacji Jurek trafia do aresztu. Po powrocie do domu sporządza paczki i nadaje je jako żywnościowe. Do domu wraca ciotka...

Reżyser:Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz:Grzegorz Królikiewicz, Krzysztof Skudziński
Muzyka:Janusz Hajdun
Zdjęcia:Krzysztof Ptak
Montaż:Jarosław Ostanówko
Obsada:Maria Klejdysz, F. Robert Herubin, Krystyna Feldman, Gustaw Holubek, Leon Niemczyk
Nagrody:Wyróżnienie Jury KSF „Młodzi i Film” (Koszalin, 1985) / Special mention of the jury at the “Young and Cinema” Festival in Koszalin (1985)