„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Diane Wellington

Diane Wellington · reż. Arnaud des Pallières
Francja 2010, 16’

Pokazy

26/06, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

28/06, 19:45 · Baj Pomorski – sala B

W 1938 roku w Południowej Dakocie zaginęła piętnastoletnia Diane Wellington. W klasie nikt nie znał jej na tyle dobrze, aby podpowiedzieć dokąd mogła pójść. Jej ławka stała pusta przez bardzo wiele dni... właśnie ją odnaleziono.

Reżyser:Arnaud des Pallières
Scenariusz:Arnaud des Pallières
Muzyka:Martin Wheeler
Montaż:Arnaud des Pallières
Nagrody:Specjalne Wyróżnienie Jury, Specjalne Wyróżnienie Jury Młodzieżowego – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand / Special Mention of the Jury, Special Mention of the Youth Jury – Clermont-Ferrand International Short Film Festival (2011); Nagroda Publiczności – FF w Belfort (2010) / Audience Award – Belfort FF (2010)

Arnaud des Pallières urodził się w Paryżu w 1961 roku. Jest scenarzystą i montażystą własnych filmów. Ukończył słynną szkołę filmową Fémis (na kierunku reżyserii).