Dzień pierwszy na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 25 czerwca rozpocznie się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska. Więcej »

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Triumph of the Wild

Triumph of the Wild · reż. Martha Colburn
Holandia 2011, 5’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

„Triumph of the Wild” analizuje instynkt polowania oraz odporność ludzi i zwierząt w chwili starcia. Dzięki technice animacji poklatkowej film opowiada w dziesięć minut historię, która obejmuje 400 lat. Pokazane w filmie obrazy i puzzle przechodzą od zwierząt do ludzi, od ofiar do myśliwych, od dzikiej przyrody do strefy wojny i, wreszcie, od obrazów grozy do ideału.

Reżyser:Martha Colburn
Zdjęcia:Martha Colburn (animacja/animation)

Martha Colburn (urodzona w 1971 roku w Baltimore) zaczęła karierę od rozcinania i ponownego montażu znalezionych filmów edukacyjnych, które zostały nakręcone na taśmie 16 mm. Studiowała na Institute College of Art w Baltimore. Od 2000 roku studiuje na Rijksakademie w Amsterdamie.