Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Triumph of the Wild

Triumph of the Wild · reż. Martha Colburn
Holandia 2011, 5’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

„Triumph of the Wild” analizuje instynkt polowania oraz odporność ludzi i zwierząt w chwili starcia. Dzięki technice animacji poklatkowej film opowiada w dziesięć minut historię, która obejmuje 400 lat. Pokazane w filmie obrazy i puzzle przechodzą od zwierząt do ludzi, od ofiar do myśliwych, od dzikiej przyrody do strefy wojny i, wreszcie, od obrazów grozy do ideału.

Reżyser:Martha Colburn
Zdjęcia:Martha Colburn (animacja/animation)

Martha Colburn (urodzona w 1971 roku w Baltimore) zaczęła karierę od rozcinania i ponownego montażu znalezionych filmów edukacyjnych, które zostały nakręcone na taśmie 16 mm. Studiowała na Institute College of Art w Baltimore. Od 2000 roku studiuje na Rijksakademie w Amsterdamie.