Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Triumph of the Wild

Triumph of the Wild · reż. Martha Colburn
Holandia 2011, 5’

Pokazy

26/06, 17:15 · Kino Centrum

30/06, 12:00 · Kino Centrum

Trailer

„Triumph of the Wild” analizuje instynkt polowania oraz odporność ludzi i zwierząt w chwili starcia. Dzięki technice animacji poklatkowej film opowiada w dziesięć minut historię, która obejmuje 400 lat. Pokazane w filmie obrazy i puzzle przechodzą od zwierząt do ludzi, od ofiar do myśliwych, od dzikiej przyrody do strefy wojny i, wreszcie, od obrazów grozy do ideału.

Reżyser:Martha Colburn
Zdjęcia:Martha Colburn (animacja/animation)

Martha Colburn (urodzona w 1971 roku w Baltimore) zaczęła karierę od rozcinania i ponownego montażu znalezionych filmów edukacyjnych, które zostały nakręcone na taśmie 16 mm. Studiowała na Institute College of Art w Baltimore. Od 2000 roku studiuje na Rijksakademie w Amsterdamie.