Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina! Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego! FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman! Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Senelis

Grandpa · reż. Andrius Paškevičius
Litwa 2010, 11’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Mieszkający i studiujący w mieście 23-letni student po długiej przerwie składa wizytę swojemu dziadkowi. Krótko po przyjeździe do dziadka podejmuje rutynowe prace wokół domu. Niespodziewanie zaczynają się dziać dziwne rzeczy — zupełnie znikąd pojawiają się pomarańcze. Młody człowiek zdaje sobie wreszcie sprawę, że ma do czynienia z jakąś łamigłówką. Czy odpowiedź kryje się w jego dzieciństwie?

Reżyser:Andrius Paškevičius
Scenariusz:Andrius Paškevičius, Saulius Lukoševičius
Muzyka:Titas Petrikis, Tadas Dešukas, Jonas Jocys
Zdjęcia:Saulius Lukoševičius
Montaż:Saulius Lukoševičius, Andrius Paškevičius
Obsada:Šarūnas Datenis, Antanas Pševluckas

Andrius Paškevičius (urodzony w 1987) — w 2009 roku uzyskał tytuł licencjata sztuk audiowizualnych na kierunku reżyserii telewizyjnej na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od kilku lat pracuje jako montażysta w telewizji oraz firmach reklamowych. Ma także na swoim koncie kilka lat pracy na stanowisku operatora filmowego w telewizji. Jego debiutem reżyserskim był film Kindergarten (2009).