Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Senelis

Grandpa · reż. Andrius Paškevičius
Litwa 2010, 11’

Pokazy

26/06, 15:30 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Mieszkający i studiujący w mieście 23-letni student po długiej przerwie składa wizytę swojemu dziadkowi. Krótko po przyjeździe do dziadka podejmuje rutynowe prace wokół domu. Niespodziewanie zaczynają się dziać dziwne rzeczy — zupełnie znikąd pojawiają się pomarańcze. Młody człowiek zdaje sobie wreszcie sprawę, że ma do czynienia z jakąś łamigłówką. Czy odpowiedź kryje się w jego dzieciństwie?

Reżyser:Andrius Paškevičius
Scenariusz:Andrius Paškevičius, Saulius Lukoševičius
Muzyka:Titas Petrikis, Tadas Dešukas, Jonas Jocys
Zdjęcia:Saulius Lukoševičius
Montaż:Saulius Lukoševičius, Andrius Paškevičius
Obsada:Šarūnas Datenis, Antanas Pševluckas

Andrius Paškevičius (urodzony w 1987) — w 2009 roku uzyskał tytuł licencjata sztuk audiowizualnych na kierunku reżyserii telewizyjnej na litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Od kilku lat pracuje jako montażysta w telewizji oraz firmach reklamowych. Ma także na swoim koncie kilka lat pracy na stanowisku operatora filmowego w telewizji. Jego debiutem reżyserskim był film Kindergarten (2009).