X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ostatnie metro

Le dernier metro · reż. François Truffaut
Francja 1980, 128’

Pokazy

26.10, 20:00 · Od Nowa – duża scena

Akcja filmu dzieje się w czasie II wojny światowej w okupowanej hitlerowskiej Francji. Główną bohaterką jest piękna Marion Steinar, aktorka, która przejęła od swojego męża stanowisko kierownika teatru Montmartre. Pozostali pracownicy sądzą, że mężczyzna, w związku ze swoim żydowskim pochodzeniem, emigrował do Ameryki Południowej. Prawda jest jednak inna. Lucas Steiner mieszka w podziemiach teatru, skąd wydaje żonie instrukcje przygotowania nowego przedstawienia, będącego adaptacją jego sztuki „La Disparue”. Jednym z aktorów grających w tej inscenizacji jest utalentowany, przystojny Bernard Granger. Nieokrzesany, pełen wigoru młodzieniec zakochuje się w Marion, dodatkową komplikując jej niełatwą sytuację.

Reżyser:François Truffaut
Scenariusz:François Truffaut, Suzanne Schiffman
Muzyka:Georges Delerue
Zdjęcia:Néstor Almendros
Montaż:Martine Barraqué
Obsada:Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Jean Poiret , Heinz Bennet, Andréa Ferréol
Nagrody:Oskary / Academy Awards – nominacja w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny / Nominated in the Best Foreign Language Film (1981); Cezary / César Awards – Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż / Best Film, Best Director, Best Original Script, Best Cinematography, Best Editing (1981)

Program 2014

Google Translate