X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Postman’s White Nights, The

Belye nochi pochtalona Alekseya Tryapitsyna · reż. Andrey Konchalovskiy
Rosja 2014, 101’
Polska premiera

Pokazy

18.10, 21:00 · Od Nowa – nowa scena

Film opowiada o życiu w zapomnianej przez ludzi, rosyjskiej wsi. Jedyną łączność ze stałym lądem zapewnia jezioro, które trzeba przepłynąć łódką, a jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym jest listonosz. Wieś zamieszkuje bardzo skryta w sobie społeczność. Mimo obecności nowoczesnych technologii oraz znajdującego się niedaleko portu kosmicznego, mieszkańcy żyją tu tak, jakby nadal trwał neolit. Nie ma tu ani rządu, ani pomocy społecznej, ani pracy. Ukochana listonosza postanawia porzucić wiejskie życie i przenosi się do miasta. Silnik do łodzi listonosza zostaje skradziony i nie ma już możliwości dostarczania poczty. Wprowadza to zakłócenia w jego uporządkowanym trybie życia. Listonosz także postanawia wyprowadzić się do miasta, ale wkrótce wraca i właściwie sam nie wie, dlaczego…

Reżyser:Andrey Konchalovskiy
Scenariusz:Andrey Konchalovskiy, Elena Kiseleva
Muzyka:Eduard Artemev
Zdjęcia:Aleksander Simonov
Montaż:Sergei Taraskin
Obsada:Timur Bondarenko, Irina Ermolova, Aleksey Tryapitsyn
Produkcja:David Ayer, Bill Block, John Lesher
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF– Srebrny Lew: Najlepszy Reżyser, Nagroda Zielona Kropla / Silver Lion: Best Director, Green Drop Award (2014)

Andrey Konchalovskiy urodził się w Moskwie w 1937 r. Jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Studiował w moskiewskim konserwatorium w klasie fortepianu, ukończył też WGIK. Już jego szkolny film Chłopiec i gołąb zdobył nagrodę na MFF w Wenecji. Jako scenarzysta współpracował m.in. przy filmach Andrieja Tarkowskiego. Gdy jego film dający realistyczny obraz kołchozu Historia Asi Klaczinej... został zatrzymany przez cenzurę, zajął się adaptacjami klasyki. W latach 80. zaczął realizować filmy w USA.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – The Postman’s White Nights / Belye nochi pochtalona Alekseya Tryapitsyna
  • 2009 – Dziadek do orzechów / The Nutcracker
  • 1987 – Cisi ludzie / Shy People
  • 1984 – Kochankowie Marii / Maria’s Lovers
  • 1971 – Wujaszek Wania / Dyadya Vanya
  • 1966 – Andriej Rublow

Program 2014

Google Translate