X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kebab & Horoscope

Kebab & Horoscope · reż. Grzegorz Jaroszuk
Polska 2014, 72’

Pokazy

20.10, 12:00 · Od Nowa – nowa scena

Właściciel sklepu z dywanami postanawia ratować upadający biznes i zatrudnić specjalistów od marketingu. Pech sprawia, że zamiast fachowców, na ogłoszenie odpowiada para oszustów o pseudonimach Kebab i Horoskop. Ich przybycie i wdrożony na poczekaniu „program naprawczy” odmienią życie firmy i jej pracowników, dając początek serii nieprzewidzianych zdarzeń, w których główne role odegrają: nieśmiała kasjerka dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką, poszukująca miłości w internecie księgowa, zgryźliwy portier i nieobliczalny elektryk, który najbardziej na świecie boi się... wysokiego napięcia. W tym kalejdoskopie osobowości gotowi na wszystko naciągacze szybko przekonają się, że życie potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na najdroższym, arabskim dywanie.

Reżyser:Grzegorz Jaroszuk
Scenariusz:Grzegorz Jaroszuk
Muzyka:Wojciech Mazolewski
Zdjęcia:John Magnus Borge
Montaż:Aleksandra Gowin
Obsada:Bartłomiej Topa, Piotr Żurawski, Barbara Kurzaj,Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Marek Kalita, Dorota Kolak
Produkcja:Agnieszka Kurzydło
Dystrybucja:New Europe Film Sales
Nagrody:Gdynia Film Festival – udział w konkursie głównym / participation in the main competition (2014)

Grzegorz Jaroszuk urodził się w 1983 r. w Warszawie. W 2011 ukończył studia na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas studiów zrealizował sześć filmów krótkometrażowych. W 2011 podbił serca jurorów MFF w Locarno etiudą Opowieści z chłodni, którą nagrodzono też na festiwalach w Monachium, Moskwie, Dreźnie i wielu innych. Kebab & Horoscope to jego debiut fabularny.

Filmografia:

  • 2014 – Kebab & Horoscope

Program 2014

Google Translate