X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Snow in Paradise

Snow in Paradise · reż. Andrew Hulme
Wielka Brytania 2014, 108’
Polska premiera

Pokazy

21.10, 13:00 · Od Nowa – nowa scena

Dave to drobny kryminalista, który prosperuje dzięki dilerce narkotykowej i przemocy trawiącej londyńską dzielnicę East End. Gdy jego działalność prowadzi do śmierci najlepszego kumpla, Tariqa, Dave zostaje wepchnięty w nieznany mu świat wyrzutów sumienia i poczucia winy. Niespodziewanie odkrywa Islam i zaczyna odnajdywać w życiu spokój, dopóki nie przypomina o sobie jego dawne, przestępcze życie, które wystawia na próbę nowe przekonania. Snow in Paradise to mocny film fabularny bazujący na autentycznej historii Martina Askewa, który dorastał w przeżartym przestępczością East Endzie, gdzie królowała kultura przemocy.

Tak ujął to reżyser filmu: „Wraz z rozwojem historii widzimy, że głupota i arogancja Dave’a doprowadza do śmierci jego najlepszego kumpla, a zaraz potem opowieść staje się bardziej oniryczna, ale opowiedziana w tonie koszmaru sennego. Położenie Dave’a w świecie przestępczym staje się coraz bardziej napięte i groźne, a on zaczyna kwestionować sens swojego życia i odkrywa, że w świecie wokół niego jest mnóstwo osób, którym kompletnie nie może ufać. Zwraca się ku Islamowi, co daje mu poczucie komfortu i zrozumienia, których nie może znaleźć nigdzie indziej.”

Reżyser:Andrew Hulme
Scenariusz:Martin Askew, Andrew Hulme
Muzyka:Kevin Pollard
Zdjęcia:Mark Wolf
Montaż:Barry Moen
Obsada:Frederick Schmidt, Aymen Hamdouchi, Martin Askew, Claire-Louise Cordwell, Ashley Chin
Produkcja:Christine Alderson
Dystrybucja:The Match Factory

Andrew Hulme to jeden z czołowych brytyjskich montażystów filmowych, który pracował przy takich tytułach jak Control, Amerykanin, Zabójczy numer, Gangster numer jeden, serial Appropriate Adult i dokument W cudzej skórze, a także otrzymał osobistą nominację do nagrody BAFTA za montaż w filmie telewizyjnym Wilcze prawo: 1974. Hulme także pisze i produkuje muzykę, projektuje dźwięki i pracował także jako second unit director (reżyser scen bez udziału głównych aktorów). Snow in Paradise to jego pierwszy film pełnometrażowy.

Filmografia:

  • 2014 – Snow in Paradise

Program 2014

Google Translate